Rady pre nájomcov

Výber realitného makléra

Realitný maklér vám môže pomôcť s výberom nehnuteľnosti tak, aby cena aj kvalita zodpovedala aktuálnej situácii na trhu a zároveň spĺňala vaše požiadavky. Zaistí prehliadky nehnuteľností za pomoci právneho oddelenia XEMAR realitná spoločnosť s.r.o., skontroluje všetky zmluvné dokumenty a asistuje pri prehliadkach či prevzatí nehnuteľnosti, aby maximálne obhajoval vaše záujmy.

Výber nehnuteľnosti

Realitný maklér zadá vaše požiadavky do systému XEMAR realitná spoločnosť s.r.o.. Vďaka tomu je váš dopyt každý deň párovaný s aktuálnou ponukou a vyhovujúce nehnuteľnosti dostanete e-mailom. Z nich si vyberiete tú, ktorá maximálne spĺňa vaše požiadavky a vyhovuje vašim finančným možnostiam.

Prehliadka vami vybranej nehnuteľnosti

Realitný maklér dohovorí prehliadku nehnuteľnosti, ktorá vás zaujala, a zároveň zistí všetky dostupné informácie nielen o nehnuteľnosti, ale aj o okolí. Zároveň vyhodnotí, či cena prenájmu zodpovedá stavu nehnuteľnosti a aktuálnej ponuke na trhu.

Dohodnutie podmienok

Dohoda s prenajímateľom obsahuje podmienky prenájmu - teda cenu a dobu trvania, prípadne nejaké obmedzenia súvisiace s prenájmom, vyúčtovanie záloh a podobne. Obvykle býva nájomné dojednané na dobu určitú 1 rok s možnosťou predĺženia.

Nájomná zmluva

Váš maklér zaistí prípravu nájomnej zmluvy, ktorá ošetruje podmienky zmluvného vzťahu.

Odovzdanie nehnuteľnosti

Pri prevzatí nehnuteľnosti zaistí maklér alebo majiteľ nehnuteľnosti na podpis preberací protokol, v ktorom okrem stavu a prípadných nedostatkov vo vybaveníči príslušenstve vyznačí stavy meradiel energií (najmä teplej a studenej vody, elektriny, plynu).

Vyúčtovanie služieb

Majiteľom či správcom nehnuteľnosti sú obvykle raz do roka zúčtované predpisy záloh na služby podľa reálnej spotreby a vám ako nájomcovi bude vrátený preplatok či doúčtovaný doplatok.

Obnova nájomnej zmluvy

Nájomná zmluva býva najčastejšie uzatváraná na dobu určitú. Po uplynutí tejto doby býva možné zmluvu obnoviť na ďalšie obdobie v prípade, že sa obe strany písomne informujú a odsúhlasia si podmienky.

Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Rozhodnite sa, či ste ochotní prijímať súbory cookie z našich webových stránok.